What is JotForm?
JotForm is a free online form builder which helps you create online forms without writing a single line of code. No sign-up required.

At JotForm, we want to make sure that you’re getting the online form builder help that you need. Our friendly customer support team is available 24/7.

We believe that if one user has a question, there could be more users who may have the same question. This is why many of our support forum threads are public and available to be searched and viewed. If you’d like help immediately, feel free to search for a similar question, or submit your question or concern.


 • Profile Image

  Forumlarım neden gene gözükmüyor ?

  Asked by ImmortaLGaming on November 16, 2011 at 12:40 PM

  Forumlarım neden gene gözükmüyor ? Tekrar açılması için ne yapmam lazım ?

 • Profile Image

  Answered by AtacanC on November 16, 2011 at 05:56 PM

  Merhaba,

  Daha öncede dile getirdiğimiz gibi, JotForm'da yarattığınız formlarda doğrudan kişisel bilgileri talep etmeniz mümkün değildir. Formunuzda, anladığım kadarı ile, üyelik sistemi oluşturmak için bir içerik bulunduruyorsunuz. Ve sistemimiz yaptığı otomatik taramada formlarınızı ve hesabınızı bloke ediyor. Eğer ki üyelik sistemi kurmak istiyorsanız lütfen aşağıda ki linke bir göz atın. Sizin ve kullanıcılarınız için daha güvenli ve basit olacaktır. 

  http://www.interlogy.com/products/pmb/

  Formunuzda ki bilgileri değiştirdikten sonra, bu başlık aracılığı ile bize ulaştığınız taktirde, formlarınız aktif hale getirilecektir.

  Anlayışınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

 • Profile Image

  Answered by ImmortaLGaming on November 17, 2011 at 03:40 PM

  Ben verdiğiniz linkteki programı kullanmayı bilmiyorum.

  Benim forumlarımdaki amacım Ticket Sistemi kurmak ve Counter Strike adlı oyunda müşterilerime iyi birşey yapıyorum size herhangi bir sıkıntı verecek bi durum yok veya kimlik avı gibi işlerle işimiz olmaz bizim biz internet üzerinde kendi çapımızda bir marka gibiyiz lütfen forumlarımı açın.

 • Profile Image

  Answered by AtacanC on November 17, 2011 at 03:51 PM

  Formlarınızı tekrar aktif hale getirdim. Fakat, formlarınızda ''şifre'' kısmı bulunduğu sürece, otomatik tarama sistemimiz engellemeye devam edecektir. Gördüğüm kadarı ile de sadece ''Nick Şifreleme Form''unuzda bu alan mevcut. Bu konuda malesef elimizden gelen birşey yok. Formlarınızı tekrar Whitelist'e ekledim ve hesabınızı aktif hale getirdim.

  Anlayışınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

 • Profile Image

  Answered by ImmortaLGaming on November 17, 2011 at 04:17 PM

  Ticket sistemimiz formu hala kapalı ama

 • Profile Image

  Answered by AtacanC on November 17, 2011 at 04:20 PM

  Emin olmak için hesabınızı tekrardan kontrol ettim ve tüm formlarınız güvenilir listesinde ve aktif hale getirilmiş. Sayfanızı yenileyip, tarayıcınızın önbelleğini temizledikten sonra tekrar denerseniz sevinirim.

 • Profile Image

  Answered by ImmortaLGaming on November 17, 2011 at 04:22 PM

  setinfo _pw diye bir soru eklemem beni kara listeyemi atıyor ona göre yazıcam artık.

 • Profile Image

  Answered by AtacanC on November 17, 2011 at 04:28 PM

  Setinfo_pw(şifre) ibaresi formlarınızın engellenmesine neden oluyor. Çünkü, sizinde tahmin edebileceğiniz üzre şifreler kişilerin kendilerine ait bilgilerdir. Bu yüzden sistemimiz otomatik taramada formunuzu engelliyor. Bildiğim kadarı ile counter strike oyununda, konsolu açmak kaydıyla zaten nick şifrelemek mümkün. Yanılıyorsam lütfen hatamı düzeltiniz. Formunuz üzerinde yaptığınız değişikliği gördüm. Söyledğim gibi formlarınız şu an güvenilir listede. Formunuz olurda tekrar engellernirse lütfen bize ulaşınız.

  Saygılarımla.

 • Profile Image

  Answered by ImmortaLGaming on November 17, 2011 at 04:35 PM

  Counter Strike oyununda bizim bir sunucumuz var kendimize özel olan, bu sunucuda herkesin kendine özel üyelik gibi nicki vardır biz zaten açıklamamızı bu adreste yaptık lütfen gözden geçirin : http://www.immortal-gaminq.tr.gg/Nick-Sifreleme-Sistemi.htm

  Ayrıca ben siteme kayıt olma sayfası kursam şifre sorusu oradadamı engellenicek bu saçma değil mi ? 

 • Profile Image

  Answered by AtacanC on November 17, 2011 at 04:41 PM

  Tabi ki endişeleriniz ve durumdan rahatsız olmakta haklısınız. Ama birde şu açıdan bakınız. JotForm'un 500.000 civarı üyesi mevcut ve her üyenin birden çok formu bulunmakta. Tek tek her forma göz atamayacağımız için kurulu ve otomatik çalışan sistemlerimiz mevcut. Sizde hak veriniz ki insanların bazen neler yapabileceğini tahmin edemiyorsunuz. Kesinlikle sizin şahsınıza yönelik bir durum söz konusu değil. Eğer ki kendimi öyle aksettiysem inanın çok özür dilerim. Site kayıt işlermleri için ayrı ürünlerimiz bulunmakta, özellikle size yukarda vermiş olduğum link membership işlemlerine kullanılani hem servis sağlayıcı hemde kullanıcılar açısından daha güvenilir bir üründür. Bu yüzden mağduriyetinizi göz önünde bulundurarak size onu tavsiye ettim. Doğrudan sizin sitenize yahut diğer kullanıcılarımızın sitelerine bakamadığımız için tarama sistemleriniz sadece JotForm üzerinde ki formları taramakta. Bu yüzden de şüpheli gördüğü forumları otomatik olarak engelliyor. Kısacası, bir formun hangi amaçla kullanıldığını, güvenliğiniz açısından sitelere doğrudan bağlantı kurmayan sistemimiz göremediği için sadece burdaki formunuzu engelliyor. 

  Tekrardan yanlış anlaşılmalardan dolayı özür diler, iyi akşamlar dilerim.

 • Profile Image

  Answered by ImmortaLGaming on November 17, 2011 at 04:45 PM

  Çok teşekkür ederim.Özür dilemenizi gerektiren bir durum yok çünkü bu sizin suçunuz değil dediğiniz şeyde haklısınız 500.000 üyeden tek tek ayırmanız açıkçası zor olur neyse böyle idare edelim tekrar çok teşekkür eder, iyi akşamlar dilerim.

 • Profile Image

  Answered by guest_23644967591063 on December 30, 2012 at 06:30 PM

  s.a bende form oluşturdum başvuru için kişisle bilgiler istiyorum başvuranlardan ama hemen bloke edildi neden acaba

 • Profile Image

  Answered by jeanettebmz on December 30, 2012 at 06:41 PM

  @guest_23644967591063

  You might probably have a form which is asking for sensitive information, such as passwords and usenrames

  Please open a new thread in the forum if you need further assistance