What is JotForm?
JotForm is a free online form builder which helps you create online forms without writing a single line of code. No sign-up required.

At JotForm, we want to make sure that you’re getting the online form builder help that you need. Our friendly customer support team is available 24/7.

We believe that if one user has a question, there could be more users who may have the same question. This is why many of our support forum threads are public and available to be searched and viewed. If you’d like help immediately, feel free to search for a similar question, or submit your question or concern.


 • Profile Image

  Turkish Support ?

  Asked by aralfacebook on December 21, 2011 at 10:08 AM

  Do you have Turkish language support ?

 • Profile Image
  JotForm Support

  Answered by NeilVicente on December 21, 2011 at 10:46 AM

  Cem,

  Thank you for subscribing to our Premium service. We hope you find JotForm's features suitable to your needs.

  Anyway, most of our developers are from Turkey, and I think one or two of our support team members are Turkish as well. I am quite sure they can provide you support in your native language.

  Go ahead, post a question and I'll forward it to them. Cheers!

 • Profile Image

  Answered by aralfacebook on December 21, 2011 at 10:56 AM

  Thank you
  ____________________________________________________

  Merhaba

  Firma olarak jotform'u yeni keşfettik. Öncesinde free olarak 2 hesap açtım ve bunlarda 1 tanesinde bildirim formu 1 tanesinde de anket tarzı bir form oluşturdum. Daha sonrasında bunları facebook'a ekleyerek üyelerin bizim ile form aracılığı ile iletişim kurmasını sağladık. Fakat daha sonrasında hesaplara erişim engellendi. Bugün de tekrardan kayıt olarak 10$lık premium özelliğini satın aldık. Gene aynı şekilde 1 bildirim formu oluşturduk birde yapacağımız ödüllü etkinliğe katılım için anket tarzı birşey oluşturup bunları facebook sayfamıza ekledik. Benim sorum ise şu; acaba bu çeşit bir kullanımda bir ihlal mı mevcut hesaplar kapatılıyor. Çünkü bizim için çok önemli bir uygulama olacak bu ve ileride 1000 ticket ın yeteceğini sanmıyorum bir üst premium paketine geçmeyi bile planlıyoruz. Kısaca şuan facebookta kullandığımız 1 bildirim formu ve 1 etkinliğe katılım anketi formlarında kullanım ihlali mevcut mu ? Yoksa rahatlıkla bu şekilde kullanabilirmiyiz.

  İyi çalışmalar,

 • Profile Image

  Answered by AtacanC on December 21, 2011 at 06:43 PM

  Merhaba,

  Öncelikle, JotForm'u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Support ekibimiz, ağırlıklı olarak yabancı uyruklu arkadaşlardan oluşmakta. Geliştirme ekibimiz ise çoğunlukla Türk arkadaşlardan oluşmaktadır. Bu yüzden, desteğe ihtiyacınız olduğu zaman, hiç çekinmeden sorularınızı forumumuz aracılığı ile Türkçe olarak bize iletebilirsiniz. Formlarınızı inceledim ve şu an yaratmış olduğunuz formlarda kesinlikle bir ihlal söz konusu değil. Genel olarak sistemimiz, içerisinde ''şifre'' ibaresi olan formları engellemektedir. Fakat sizde takdir edersiniz ki bazen hata yapabiliyor. Formlarınızı manuel olarak güvenilir listesine ekledim. Eğer ki böyle bir şeyin tekrarı söz konusu olursa, lütfen, en kısa sürede forum aracılığı ile bize ulaşınız ve formlarınızı hemen kullanıma açalım. Az öncede dile getirdiğim gibi, şu an formlarınız güvenilir listesine eklendi. Gönül rahatlığı ile işlerinizi hiç bir sorun çıkmadan yürütebilirsiniz.

  Anlayışınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

 • Profile Image

  Answered by aralfacebook on December 22, 2011 at 01:47 AM

  Bilgilendirme için teşekkür ederim.

 • Profile Image

  Answered by aralfacebook on December 26, 2011 at 06:40 AM

  Merhaba,

  Ödüllü etkinlik yapmak için formumuzu kullanıyoruz fakat baştan da bildiğimiz fakat pek de yapılmaz dediğimiz birşeyi sayfa hayranlarımız yapmaya başladı. Sadece 1 katılım şartı öngörürken bazı üyelerimiz birden fazla gönderim yapmaktalar. Jotform da oluşturduğumuz form için aynı ip üzerinden sadece 1 gönderim veya aynı mail üzerinden sadece 1 gönderim gibi bir kısıtlama getirebiliyor muyuz ?

  İyi çalışmalar,

 • Profile Image

  Answered by aralfacebook on December 26, 2011 at 09:38 AM

  Tekrardan merhaba,

  Ücretlendirme konusunda bir sorum olacak

  Yıllık 1.000.000 gönderim aldığımızda bu 1.000.000 gönderimi 12 aya mı bölüyorsunuz yoksa her ay 1.000.000 gönderim sıfırlanıp başa dönüyor her ay için mi kullanabiliyoruz ? Ona göre almayı düşünüyoruz %50 indirim bitmeden :)

   

  ( Konu ile ilgili hızlı dönüş yaparsanız seviniriz çünkü 1.000 gönderim yetmiyecek gibi )

 • Profile Image

  Answered by AtacanC on December 27, 2011 at 03:29 AM

  Öncelikle, ilk sorunuzu cevaplandırayım. Evet, aynı ip adresinden 1den fazla gönderim yapmayı engellemeniz mümkün. Aşağıda vereceğim linkte bunu nasıl yapacağınızı size resimli olarak anlatmakta. Eğer ki yardıma ihtiyacınız olur ise, seve seve sizin için konuyu Türkçe'ye çevirip tekrar gönderebilirim.

  http://www.jotform.com/help/64-What-does-Unique-Submission-Mean

  Fiyatlandırma sayfasında da belirttiği gibi gönderimler aylık olarak hesaplanmaktadır. Her ayın 1inde tüm kullanıcılar için submission/gönderim limitleri sıfırlanmaktadır.

  Not: Farklı sorularınız olduğunda yeni başlık açarsanız size çok daha çabuk yardımcı olabiliriz. 

 • Profile Image

  Answered by saintos on May 29, 2014 at 01:57 PM

  Merhaba! Yardımınıza ihtiyacım var. Yaptığım bir sitede ziyaret online etkinlik duyurularını paylaşmalarını istiyorum. Yani konser yeri,tarihi, konusu vs. ve bunları yazıp gönderdikleri anda sayfanın altında veya üstünde görülmesini istiyorum. Yani ziyaretçi defterlerindeki mesajlar nasıl o anda görülüyorsa aynı şekilde etkinlik duyurularınıda ziyaretçiler paylaşsın istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olurmusunuz?

  Teşekkür ederim..