What is JotForm?
JotForm is a free online form builder which helps you create online forms without writing a single line of code. No sign-up required.

At JotForm, we want to make sure that you’re getting the online form builder help that you need. Our friendly customer support team is available 24/7.

We believe that if one user has a question, there could be more users who may have the same question. This is why many of our support forum threads are public and available to be searched and viewed. If you’d like help immediately, feel free to search for a similar question, or submit your question or concern.


 • Profile Image

  Birden fazla mail adresi açma

  Asked by aslanozgul on January 13, 2012 at 07:59 AM

  Merhabalar birden fazla mail adresi açabiliyormuyuz?

  Her formu istediğimiz mail adresine yönlendirebiliyormuyuz?

  Her mail hesabı için yeni formmu açmak lazım?

 • Profile Image

  Answered by AtacanC on January 13, 2012 at 08:36 AM

  Merhaba,

  Öncelikle, ilginiz için teşekkür ederiz. Hesap açma konusunda her hangi bir sınırlandırmamız mevcut değil. Fakat sizi fazla zahmetten, daha fazla iş yapmaktan kurtarmak için bazı özelliklerimiz mevcut. Örneğin; bir formun iletilerini birden fazla mail adresine yönlendirebilirsiniz. Şöyle ki; form doldurulduğunda iletiler aynı anda ''A-B-C-D'' adresine gönderilebilir. Daha fazla detay için buraya tıklayınız. Tek bir hesap kullanarak formlarınızı birden fazla siteye yüklemenizde mümkün.Yani, her site için ayrı ayrı hesaplar açmak zorunda değilsiniz. Ayrıca her formuda ayrı ayrı mail adreslerine yönlendirmenizde mümkün.