Formun İletilmemesi, Sayfa Görüntülenememesi

 • Profile Image
  kumluk
  Asked on February 11, 2012 at 09:45 AM

  Merhaba,

  Test scriptine yardımcı olarak kullandığımız Jotform'da personellerimize yaptığımız aylık sınavları gerçekleştireceğiz. Bir kaç deneme yaptık fakat olumsuz sonuç aldık. Çünkü daha sınavlara başlamadan, sınavları oluşturacak soru datalarını giren bölümümüz bile (14 kişi) formları tamamlamak için "Gönder" butonuna tıkladıktan sonra sık sık "Sayfa Görüntülemiyor" uyarısıyla karşılaşmaktalar. Kiminde de Gönder'e tıkladıktan sonra "Lütfen bekleyin" yazısı çıkıyor ve o şekilde kalıyor.

  14 kişinin oluşturduğu yoğunluk ile bu durum ortaya çıkarken aylık sınav yapacağımız 460 personelde çok daha büyük sorunlarla karşılaşabiliriz. Şu an kullandığımız paketin içeriği bize gayet uygun ve yeterli ama Paket mi yükseltmemiz gerekiyor. Eğer formlarda ki bu yavaşlığı artıracak bir etmen varsa elde etmek istiyoruz. Aksi takdirde bu şekilde çok sorun yaşayacağız ve ne yazık ki vazgeçmek zorunda kalacağız.

  Bu konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum. Cevabınıza göre bende Pazartesi günü içerisinde üstlerime bir bilgilendirme yapacağım.

  Teşekkürler & İyi çalışmalar

   

 • Profile Image
  AtacanC
  Answered on February 12, 2012 at 06:14 PM

  Öncelikle, yaşadığınız sorundan ötürü özür dileriz. Formunuzu klonladım ve bir kaç deneme yaptım. Fakat, yukarıda belirttiğiniz sorunlar ile karşılaşmadım. Hızlı ve başarılı bir şekilde formu gönderdim. Buna ek olarak sorunun kaynağını bulabilmek için bir kaç farklı form üzerinde de deneme yaptım ve yine başarılı şekilde formlar gönderildi. Rica etsem bize bir ekran görüntüsü ve form-id'nizi göndermeniz mümkün müdür? 

  Saygılarımla.