JotForm Logo
 • Welcome to JotForm!

  Customize forms, save time & effort and collect online payments easily.

  OR
  Welcome Back!

  Customize forms, save time & effort and collect online payments easily.

  OR
  Sign up with Email

Human Resources (HR) Surveys

As an HR professional, employee well-being is your top priority — but collecting job satisfaction surveys can be time-consuming, not to mention a big pain for employees. Make your HR surveys more engaging with JotForm’s Human Resources Surveys. Online forms don’t need to be impersonal — our Form Builder lets you add your own questions, change the fonts and colors, and add your company logo. You’ll get solid employee feedback which can be used to improve company culture. The days of disorganized handwritten surveys are long gone — collect polished data online with JotForm’s Human Resources Surveys and easily view all employee feedback on any device.

360 Degree Review - The Well

Human Resources Forms

360 Degree Form we use for annual evaluations on effective leadership.

Job Satisfaction Survey

Employment Forms

Determine how satisfied your employees are ~ a key factor in employee retention.

MedeoLinx Performance Self-assessment Form

Business Forms

In this form you can do an evaluation and report to a manager or supervisor the person's performance level that is undergoing review.

Self Assessment Tool Form

Human Resources Surveys

There are many reasons why someone needs assessment. One is that it can help them make career decisions with a strong awareness of who they are and what they want. This self assessment tool template is designed for that purpose whereby the person involved in a company or organization will be asked to answer a series of questions and provide an information that focuses on their personal characteristics. In this self assessment templates, you can ask the assessment takers to rate their self on things that are also focused on self-decision making and select topics that describe them best. This personal assessment tools are created to help each individual taking the assessment to become a better version of their self, help them grow their skills, abilities, and put values on things around them.

Employee Satisfaction

Human Resources Surveys

Employee satisfaction is key to a harmonious workplace. Gauge satisfaction with this form.

Intern Self Evaluation Form

Evaluation Forms

Do you let your interns do self evaluation? Most likely, you have searched for an internship self evaluation sample. Here's an intern self evaluation form that you can share with your interns that they fill out and submit upon the completion of their internship. The form will ask the respondent to upload a spreadsheet of their logged hours, then a couple of self-assessment questions on how they think they performed throughout their stay. At the end of the form, a supervisor can sign it to finalize the evaluation process.

Exit Interview Questionnaire Form

Exit Interview Templates

Customize our free survey for your HR department’s exit interviews. Get feedback from outgoing employees online and learn how to improve your company.

Avaliação de Desempenho - 360° Gestor

Human Resources Surveys

Avaliação de Desempenho - 360° Gestor

Exit Interview Checklist

Exit Interview Templates

Speed up your exit interviews with a free Exit Interview Checklist. Easy to customize and share with employees. Gather feedback to improve your company!

Self Assessment Form

Evaluation Forms

Want to evaluate up to this point in life? Sure! we can help you with our online form template, specially designed to help you get the facts and help you appreciate what you have accomplished in life!

SAC 4630

Human Resources Surveys

Formulário SAC Rotaract 4630

Employee Nomination Form

Human Resources Surveys

Employee Nomination Form Template

Phased Return To Work Form

Return to Work Forms

Help employees on long-term leave readjust to work. Schedule their gradual return with an efficient, professional online form customized for your HR department.

Müşteri Memnuniyeti

Human Resources Surveys

Bir İK uzmanı olarak, çalışanların refahı birinci önceliğinizdir - ancak iş memnuniyeti anketlerini toplamak çalışanlar için büyük bir acıdan bahsetmekten değil, zaman alıcı olabilir. İK anketlerinizi JotForm’un İnsan Kaynakları Anketleriyle daha ilgi çekici hale getirin. Çevrimiçi formların kişisel olmayan olmaları gerekmez - Form Builder, kendi sorularınızı eklemenizi, yazı tiplerini ve renkleri değiştirmenizi ve şirket logonuzu eklemenizi sağlar. Şirket kültürünü geliştirmek için kullanılabilecek sağlam çalışan geri bildirimleri alacaksınız. Organize olmayan el yazısı anketlerinin günleri geride kaldı - JotForm’un İnsan Kaynakları Araştırmaları’yla çevrimiçi olarak cilalı verileri toplayın ve tüm çalışanların geri bildirimlerini herhangi bir cihazda kolayca görüntüleyin.

Gönüllü İşe Alım Formu

Human Resources Surveys

Hayır kurumunuzda gönüllü olarak çalışmak veya bu gönüllü işe alım formunu kullanmak için çalıştığınız her konuda yardım etmek isteyenler bulun. Bu gönüllü işe alım şablonu, gönüllülerin programlarını ve görevlerini, yardım için harcayacakları gün ve zamanı seçmelerini isteyerek organize etmenize yardımcı olacaktır. Toplumda daha az şanslı olanlara yardım sağlamak ve yaşamları için yol ve araç sağlamak için bu işe alım formu şablonunu kullanın. Bu işe alım formunu kullanarak, gönüllülerin kendi topluluklarında gönüllü olmaları yoluyla aktif olmalarına yardımcı oluyorsunuz.

Çalışan Takdiri

Human Resources Forms

Çalışanlarınızı takdirinizi gösterecek bir şeyle takdir etmek ister misiniz? Sevdiklerini al ve hediye vermeyi planla! Takım liderleri ve yöneticileri için kullanışlıdır. (Ya da esas olarak hediye veren kısımdan istifade eden patronun sekreteri için ...)

Cadılar Bayramı İletişim Formu

Human Resources Surveys

Büyük işletmeler için iş ilanı kayıt formu

Harcama Talep Formu

Human Resources Forms

Harcamaları takip etmek ister misiniz? Bu harcama talebi formu herhangi bir satın alma işleminde izin almak için kullanılacak. Bu form şablonu iletişim bilgilerini, istek tarihini, ilgili projeyi, abonelik, harcama türü ve amacını içerir.

Çalışan Zaman Çizelgesi ve Raporlama Aracı

Human Resources Surveys

Çalışanlarınızı haftalık çalışma saatlerini takip etmek ister misiniz? Bu zaman çizelgesi rapor şablonu, işteki saatlerinizi bildirmek için bir formu zaman çizelgesi olarak nasıl kullanabileceğinize harika bir örnektir. Dijital bir yöntem veya manuel yedeklemeyi tercih eden işletmeler ve büyük şirketler için idealdir. Çalışan zaman çizelgesi formu, çalışanın bilgilerini ve çalışanın her gün çalıştığı toplam saatleri içerir.

İşyeri Anketi

Business Forms

Bu online anket ile işyeri bilgilerini toplayın.

Ücretli İzin Talep Formu

Business Forms

Çalışanlarınızın, izin gün ve saatlerini kolayca yönetmek ve izin zamanlarına yönelik bilgileri toplamanız için bu formu kullanabilirsiniz.