Fotoğrafçılık Dijital Sözleşme Şablonu

Fotoğrafçılık Dijital Sözleşme Şablonu

Müşterilerinizle sözleşme yapmak için basit ve kullanışlı bir form arıyorsanız, bu fotoğrafçılık hizmet sözleşmesi tam size göre! Müşterinin ismi, email adresi, ev adresi, telefon numarası gibi kişisel bilgilerinin toplanmasının yanısıra müşterinin istediği hizmet tipini seçerek konum, tarih ve saati belirleyebileceği, sözleşme şartlarının da bulunduğu bu form müşteri dijital imzasını da içermektedir. Hemen şimdi kullanmaya başlayarak yeni sözleşmeler yapabilirsiniz. Form Preview
Fotoğrafçılık Dijital Sözleşme Şablonu Form Template | JotForm
 • { LOGONUZU YUKARIDAKİ "RESİM" FORM ARACINI KULLANARAK EKLEYİNİZ, ARDINDAN BU CÜMLEYİ SİLİNİZ. }

  Fotoğrafçı ve müşteri arasındaki anlaşma, detaylı olarak aşağıdadır :

  Fotoğrafçının İsmi:

  Fotoğrafçının Adresi:

  Fotoğrafçının İletişim Numarası:

 • Müşteri, üzerinde anlaşmaya varılan fotoğrafta yer alan şahıslar için sorumlu olduğunu kabul eder. Fotoğraf oturumunda yer alan ve bu sözleşmenin koşullarını kabul etmeyen bir kişi varsa, müşteri herhangi bir sorumluluk üstlenmekle yükümlüdür.

 •  -
 • 1. Sözleşme Özeti:

  Fotoğrafçı, Bölüm 2 (Kapsam) 'de ayrıntılı olarak açıklanan şekilde fotoğraf hizmeti sunmaktan sorumludur. Müşteri, Bölüm 2 ve 3'de ayrıntılı olarak açıklanan fiyat için fotoğrafçıyı işe aldığını taahhüt eder.

  2. Kapsam

  Kapsam, fotoğrafçı tarafından aşağıdaki şekilde sağlanacaktır :

 •  -  -
  at
   :
  Pick a Date
 • Kapsam, yukarıda belirlenmiş hizmet tipinde belirtildiği gibi sona erecektir.

 • Ürünün maliyeti, belirtilen kapsam dahiline girmez.

 • 3. Ödeme Düzenlenmesi

  Müşteri, XYZ fotoğrafçılığından aldıkları faturada belirtilen toplam ücreti, fotoğrafçıya ödeyecektir. Toplam ücret, Bölüm 2'de belirtilen fiyatın yanı sıra aşağıda belirtilen kilometre ve konaklama miktarlarını da içerecektir.

  Ankara ilinin sınırlarının 20 km ötesindeki fotoğraf çekimleri için müşteri, fazla miktarı (gidiş/dönüş) ödemekle yükümlüdür. Ücret, kilometre başına 0.5 ₺ olacak ve müşteriye faturada açıkca gösterilecektir.

  Müşteriye faturasında sunulan toplam ücret, aksi belirtilmediği sürece hizmet sırasında ödenecektir.

  4. Telif Hakkı

  Fotoğrafçı, belirtilen hizmet boyunca çekilen fotoğraflar için dünyanın her yerinde telif hakkının tamamını saklı tutar.Müşterilere kişisel koleksiyonlarının bir parçası olarak dijital fotoğraf verildiğinde, bu fotoğraflar basılıp evde ve çevrimiçi olarak ticari olmayan kullanım için gösterilebilir.

  Fotoğrafçı, her koşulda bu uyarınca elde edilen fotoğrafları dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir zamanda reklam veya başka amaçlarla kullanma hakkını tutar ve orjinal dijital dosyanın sahipliğini korur.

  5. Görüntü Boyutu, Renk, Stil ve Kompozisyon

  Tüm resim boyutları yaklaşık değerlerdir. Fotoğrafçı sevimli bir renk dengesini sağlayacaktır, ancak fotoğrafın alındığı ortamla tam bir renk uyumu garanti etmemelidir. Bazen insan gözüyle görülen tam rengin baskıda kaydedilmesi mümkün değildir. Stil veya kompozisyon temelinde fotoğrafları reddetme hakkı yoktur.

  6. Katılım

  Olası bir olayda fotoğrafçı, öngörülemeyen koşullardan ötürü kapsama alanını tamamlayamıyorsa, bu sözleşmede belirtilen şekilde fotoğrafçılık hizmetini üstlenmek için kendi adına katılmak üzere yeni bir fotoğrafçı yeniden planlama veya atama hakkını saklı tutar.

  Müşteri, beklenmedik koşullar nedeniyle Bölüm 2'de belirtildiği şekilde oturuma katılamazsa, fotoğrafçıyı bilgilendirmek ve bir oturumu yeniden düzenlemekle sorumludur.

  7. Tazminat

  Fotoğrafçı, üçüncü tarafın telif hakkı eserleri, ticari markalar, tasarımlar ile ilgili olarak sorumlu olduğu izni almak için Fotoğrafçının başarısızlığı sonucu ortaya çıkan tüm masraf, hasar, talep ve hukuki masraflara karşı Müşteri'yi zarara uğratmayı ve zarara uğramamayı kabul eder. Fotoğrafçı, yalnızca oturumun başlangıcından önce açıkça üzerinde mutabakata varıldığı takdirde, izinlerin alınmasından sorumludur. Diğer tüm durumlarda, müşteri bu tür izinleri almakla yükümlüdür ve bu boşlukları almadaki herhangi bir başarısızlıktan doğan masraflar, hasarlar, hasar talepleri ve yasal masraflardan fotoğrafçıyı tazmin edecektir.

  8. Sorumlulukların Sınırı

  Olası bir şekilde, bir fotoğraftaki başarısızlık veya bu sözleşmenin taraflarca veya herhangi bir başka durumda iptal edilmesi durumunda, bir tarafın diğerine karşı sorumluluğu sözleşmenin toplam bedeli ile sınırlandırılacaktır. Taraflardan hiçbiri, dolaylı veya dolaylı zarardan sorumlu değildir.

  Aşağıda imzası bulunanlar sözleşmeyi okudular, anladılar ve bütün şartlar ve koşulları kabul ettiler.

 • Photographer Signature:

 •  
 • Should be Empty: