Fotoğrafçılık Oturum Anlaşması

Fotoğrafçılık Oturum Anlaşması

Fotoğrafçılık Oturum Anlaşması Form Preview
Fotoğrafçı Oturum Anlaşması
 • Sözleşme Fotoğrafçı ile Müşteri arasında aşağıdaki gibi detaylandırılmıştır:

  Debi Buck'ın Kutu Ötesi Fotoğrafçılığı (bundan böyle "Fotoğrafçı" olarak anılacaktır)

  591 Port Malabar Blvd NE

  Palm Bay, FL 32905

  321) 412-7961

  www.BBPhoto.biz

  E-mail: Debi@BBPhoto.biz

 • Müşteri kararlaştırılan fotoğraf oturumu ile ilgili tüm taraflar adına sorumlu olduğunu kabul eder. Eğer fotoğraf oturumuna yer alan ve bu sözleşmenin koşullarını kabul etmeyen bir kişi varsa, müşteri herhangi bir yükümlülüğün sorumluluğu üstlenir.

 •  -
 • Özet

  Fotoğrafçı, müşteriye bu sözleşmede ayrıntılı olarak belirtildiği gibi fotoğraf hizmeti sağlamakla sorumludur. Müşteri, bu kapsam için fotoğrafçıya aşağıda ayrıntılı olarak açıklanan fiyatı üsteleneceğine söz verir.

  Kapsam

  Fotoğrafçı tarafından aşağıdaki şekilde kapsam sağlanacaktır:

 •  -  -
  at
   :
  Pick a Date
 • Kapsama yukarıda kaydedilen Oturum Türünde belirtildiği gibi sona erecektir.

 • Ürünün maliyeti belirtilen kapsama dahil değildir.

 • ANLAŞMANIN ŞARTLARI & KOŞULLARI

  ÖDEME DÜZENLEMESİ: Müşteri Fotoğrafçıdan aldığı faturada belirtilen tutarı Fotoğrafçıya ödeyecektir. Toplam ücret, aşağıda belirtilen kilometre ve konaklama miktarlarının yanı sıra Bölüm 2'de belirtilen miktarı da içerecektir.

  Palm Bay, FL, şehir sınırlarının 35 mil ötesindeki fotoğraf oturumları için, Müşteri fazla kilometreyi ödemekle yükümlüdür.(gidiş-dönüş) Kilometre, mil başına şu an ki federal sınır olan $0.565 ücretle hesaplanacak ve açıkça Fotoğrafçının Faturasında Müşteriye sunulacaktır.

  Fotoğrafçının Faturasında Müşteriye sunulan toplam ücret, aksi belirtilmedikçe belirtilen oturum sırasında ödenecektir.

  Konaklama: Anlaşılan fotoğraf oturumunu tamamlamak üzere konaklama gerektiğinde, Müşteri, Fotoğrafçıya en az $100.00 ödemeyi kabul eder.

  Portre ücretinin %50'lik bir depozitosu ve anlaşmanın imzalanmış kopyası, portre oturumuna ayırmak için zorunludur. Portre ücretinin kalan bakiyesi, Müşterinin portre oturum gününde ve çekimler başlamadan önce ödenecektir. Bütün portre ücretleri %6'lık Florida satış vergisine tabidir.

  OTURUM KAYITLARI: Kayıtları gözden geçirmek için bizzat, oturum tarihinden itibaren 2 hafta içinde planlanacaktır. Müşteri özel çevrimiçi fotoğraf galerisine erişecektir. Fotoğrafçı fotoğrafları deneyimlerine dayanarak uygun gördüğü gibi düzenleme hakkını saklı tutar ve standartlarını karşılamayan resimleri yok sayar.

  İPTAL ETME/ERTELEME: Müşteri bu anlaşmayı kabul ederek, Fotoğrafçı diğer fotoğrafik işlerden önce olduğunu anlamıştır. Müşteri tarafından portre oturumu/anlaşması iptal edilir ya da ertelenirse depozito geri verilmez. Eğer tarih değişikliği varsa depozitolar transfer edilebilir. Erteleme veya iptaller 48 saat önceden bildirilirse minnettar olur. Hava nedeniyle belirli bir günde bir oturumun gerçekleşmesi mümkün değilse Fotoğrafçı ve Müşteri, mümkün olan en erken tarihte, kabul edilen bir tarihte ek bir ücret ödemeden yeniden plan yapacaktır.

  İŞBİRLİĞİ:/GÖSTERİ YOK: Fotoğrafçı portre oturumlarında eğer Müşteri veya anahtar birey işbirliği yapmayı başaramazsa veya fotoğrafçıya açıklanmayan detaylar nedeniyle kaybolan resimlerden dolayı sorumlu değildir. Fotoğrafçının kamerası fotoğraf oturumlarında izin verilen tek kameradır özellikle küçük çocukların dikkatinin dağılmasından kaynaklanıyor ve Fotoğrafçının kaliteli çekim yapmasını engelliyor. Eğer Müşteri ve/veya anahtar bireyler planlanan portre oturumunda görülmezse %50 depozito geri verilmez. Oturum orjinal portre oturum ücretiyle yeniden planlanabilir. Ek olarak %25 depozitoyla.

  YENİDEN ÇEKİMLER: İhtimal dışı bir olayda Müşteri tamamen memnuniyetsiz olursa, Fotoğrafçı bir kereleğine ücretsiz, oturumu tekrarlayacaktır. Müşteri daha sonra yalnızca ikinci oturumdan fotoğraf isteyebilir. Eğer Müşteri ikinci oturumdanda memnun kalmazsa bütün para geri ödenir ve Müşteri herhangi bir fotoğraf almaz. Fotoğrafçı bu sözleşmede belirtildiği üzere oturumun bütün görüntülerine ait tüm haklara sahip olacaktır.

  DİJİTAL OLUMSUZLUKLAR, BASIM & TELİF HAKKI: Bütün fotoğraflar ve telif hakları Debi Buck'ın Kutu Ötesi Fotoğrafçılığı("Fotoğrafçı") mülkiyetindedir. Sunulan hizmetler karşılığında, Fotoğrafçı, reklam, pazarlama, satış, baskı müsabakaları, eğitim seminerleri de dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir nedenden dolayı, bu sözleşmeyle oluşturulan resimlerin / tüm görüntülerin kopyalanmasına, düzenlenmesine ve dağıtılmasına ilişkin münhasır haklara sahiptir: Ve parasal kazanç.

  Fotoğrafçı tarafından oluşturulan tüm fotoğraflar telif hakları korunmaktadır. Fotoğrafçı tarafından oluşturulan fotoğrafların, Fotoğrafçının açık yazılı izni olmaksızın, dijital olarak veya başka bir şekilde yeniden basılması, kopyalanması, çoğaltılamaz, kopyalanamaz, taranması veya değiştirilmesi için kopyalama, tarama veya izin vermesi federal telif hakkı yasalarının ihlalidir. Müşteri, kendi fotoğraflarını yalnızca dijital fotoğraflara sahip bir kerede bir kez Fotoğrafcının yazılı izniyle basabilir. Olumsuzluklar / dijital dosyalar fotoğrafçının mülkiyetinde kalır ve asla verilmez veya satılamaz.

  Fotoğrafçı bu resim haklarını Müşteriye herkese açık, limitlii kalıcı lisansla vermeyi kabul eder.

  Bu lisans Müşterinin resimlerle aşağıdakileri yapmasına izin verir:

  i)Resimleri göstermek;

  ii)Resimleri bastırmak;

  iii)Resimleri veya dosyaları yüklemek, e-mail veya elektronik olarak transfer etmek;ve,

  iv)Kişisel web sitesine ve ya sosyal medyaya yayınlamasına

  BU ANLAŞMA MÜŞTERİNİN AŞAĞIDAKİ DURUMLARI YAPMASINDA YASAKLANACAKTIR:

  TELİF HAKKI KAYIT İÇİN UYGULANACAK VEYA FOTOĞRAFÇI TEMİN EDİLEN HERHANGİ BİR GÖRÜNTÜ VEYA ELEKTRONİK DOSYALARIN SATIŞIYLA İLGİLİ UYGULAMA

  ELEKTRONİK DOSYALARIN DÜZENLEME VE / VEYA İŞLETİLMESİ DAHİL OLMAK ÜZERE, 'TÜREVİ ÇALIŞMALAR' YA DA DİĞER UYGUNLUK DEĞİŞİKLİLİĞE GÖNDEREN

  Bu özel haklar, Fotoğrafçının özel izni olmaksızın fotoğraf baskısını ve dijital medyayı kopyalamak, taramak, düzenlemek ve paylaşmak yasadışı hale getirir. Bu federal yasanın ihlalcileri, sivil ve adli cezalara tabi olacaktır.

  MÜŞTERİNİN KULLANIMI: Müşteri sadece kişisel kullanım için baskıları ediniyor ve söylenen baskıları satmayacak veya Fotoğrafçıdan başka reprodüksiyon için yetki vermeyecektir. Kişisel kullanım kılavuzları, verilen baskı bırakma formunda bulunur. Yayın için baskılar(yazı işleri, halk yayınları veya reklamcılık kullanımı gibi) Fotoğrafçıdan önceden yazılı izin alınmasını gerektirir. İlgili metinden daha küçük olmayan şekilde "Debi Buck" yazılması, izin verilen tüm yayınlanan fotoğraflarda bitişik ve ya içinde görülmelidir.

  MODEL BİLDİRİSİ: Müşteri, Fotoğrafçıya ve yasal temsilcilerine hibe verir ve Müşterinin, Müşterinin çocuğunun veya çocuklarının fotoğraflarının kullanılmasında ve yayınlanmasında geri alınamaz ve sınırsız haklar verir, ya da Müşterinin yazı işleri, ticaret, reklamcılık ve ya diğer amaçlarla dahil edebileceği ve herhangi başka biçim ve ortamlarda; kısıtlama olmaksızın aynısını değiştirmek; ve aynı telif hakkına sahip olmak. Müşteri burada Fotoğrafçı ve onun temsilcilerini serbest bırakır ve söz konusu fotoğraflarla ilgili tüm iddia ve yükümlülülerden tayin eder.

  Özel Oda Oturumlarıyla ilgili olarak, fotoğrafların samimi doğası nedeniyle, çıplaklık içeren hiç bir fotoğraf yayınlanmayacaktır. Fotoğrafçı tarafından Fotoğrafların kullanılması Müşterinin yüzünü içermeyen resimlerle sınırlı olacaktır. Fotoğrafçı, Müşterinin açık izni olmaksızın Müşterinin yüzünü içeren fotoğrafları kullanmayacaktır.

  SERGİ: Müşteri, Fotoğrafçının çalışma örneklerine ve fotoğrafçılık yarışmalarına girmek için bu atamadan kaynaklanan resimlerin gösterimi için Fotoğrafçıya izin verir ve resimlerin kullanımından kaynaklanacak tüm kazanç taleplerini serbest bırakır.

  SORUMLULUĞUN SINIRI: Dijital fotoğrafların, prova ve baskıların, rötuşlanması ve taşınmasında çok dikkatli davranıyoruz. Bununla birlikte, Fotoğrafçının kontrolünün dışında olası bir olayda orjinal fotoğrafların kaybolmasında, çalınmasında, hasar görmesi ve yok edilmesi durumunda, Fotoğrafçının yükümlülüğü alınan tüm ödemelerle sınırlıdır veya ek ücret ödemen yeniden çekim planlanabilir. Kısmi kayıp veya orjinallerin hasar görmesi yükümlülüğün sınırı, kaybedilen veya hasar gören orjinallerin yüzdesine orantılı olacak şekilde toplam tutarın orantılı bir miktarı olacaktır. Olası bir olayda Fotoğrafçının yaralanması veya portre oturumuna katılmak için çok hasta olması durumunda, Fotoğrafçı mümkün olan en erken tarihe yeniden planlamak için bütün çabayı gösterecektir. Eğer durum ortaya çıkarsa ve portre oturumu planlanan tarihte gerçeklesi durumunda, Fotoğrafçı yerini alması için bir fotoğrafçı sağlamak için bütün çabayı gösterecektir. Eğer durum ortaya çıkarsa ve yerini alacak bulamazsa, sorumluluk ve yükümlülük, alınan tüm ödemelerin iade edilmesi ile kısıtlıdır.

  Olası bir olayda bütün fotoğrafik hatalarda veya taraflardan birinin kontratı iptal etmesinde veya başka herhangi bir durumda, yükümlülük bir tarafın diğerine kontratın toplam tutarı ile sınırlandırılacaktır. Taraflardan hiçbiri dolaylı veya sonucu olan zarardan sorumlu değildir.

  BASKI ÖMRÜ: Müşteri, boyaların ve mürekkeplerin doğal nitelikleri nedeniyle baskılardaki renkli boyaların ve mürekkeplerin zaman içinde solması veya renginin değişmesinin farkındadır ve Müşteri doğal niteliklerden dolayı solma veya renk değişimden kaynaklanan herhangi bir hasar yükümlülüğünde Fotoğrafçıyı serbest bırakır.

  BU SÖZLEŞME İÇİN DEĞİŞİKLİKLER: Bu sözleşmede değişiklik durumda ek ücret alınabilir. Müşteri, talep edilen süre boyunca Fotoğrafçı uygun olması durumunda, portre oturumunda Fotoğrafçının hizmet süresini artırabilir. Değişiklikten kaynaklanan ek giderler, ek servis ücreti dahil olmak üzere, dijital çekim masrafları ve değişimle ilgili ücretler nihai bakiyeye ve kanıt kitaplarının tesliminden önce Müşteri tarafından tamamen ödenecektir. Müşteri, portre oturumundaki Fotoğrafçının hizmet süresini azaltamaz. Eğer Fotoğrafçının hizmet süresi yangın, kaza, ölüm, doğal afet veya tarafların kontrolü dışındaki diğer nedenlerden dolayı kesilirse, Fotoğrafçı yine de bu Kontratta belirtilen toplam ücreti alacaktır.

  BASKI ÜCRETİ: Baskılar tek tek veya baskı paketinde mevcuttur. Bütün baskılar standart rötuşlama ve ABD Posta Servisi ile taşıma içerir. Baskılar genellikle Müşteririn siparişi tamamen ödemesinden 2 ve ya 4 hafta sonrasında Öncelikli Posta ile gönderilir.Acele yazdırma ve gönderme teslimat süresini 1 ila 2 hafta kısaltabilir. Her acele baskının maliyetine %50 acele ücreti uygulanır. Bütün baskılar %6 Florida satış vergisine tabidir. Baskı ve Baskı Paketi fiyatlandırması, ekteki Baskı Fiyatlandırması Tablosunda belirtilmiştir.

  RESİM DEPOLAMA: Sipariş edilen resimler, portre oturumundan itibaren 1 yıl boyunca klasörde kalır. Sipariş edilmeyen resimler, ilk görüntülenme tarihinden itibaren 30 gün sonra silinir.

  RÖTUŞLAMA, DÖNÜŞTÜRME VE DİJİTAL DOSYALAR: Standart rötuşlama hafif leke ve başıboş tüyleri giderme içerir. Karmaşık rötuşlama yara izlerinin veya ağır lekelerin silinmesi gibi değişiklikleri içerir. Tonal dönüşümler renkli görüntüleri siyah-beyaz veya sepya tonuna(antik görünüş için) ve siyah-beyaz resimleri sepya tonuna dönüşüm içerir. Fotoğrafçı, resimler üzerinde istenen düzenlemeleri reddetme hakkına sahiptir.

  Rötuş Oranları - Her Poz için
  Karışık Rötuşlama $20
  Acele Karmaşık Rötuşlama $35
  Tonal Değişimler $3

  BAĞIMSIZ TARAF: Bu Kontrat hiçbir şekilde iş sözleşmesi olarak yorumlanmamalıdır. Fotoğrafçı bağımsız bir taraf olarak görev yapmaktadır.

  TÜM ANLAŞMA: Bu anlaşma Fotoğrafçı ve Müşteri arasındaki tüm anlayışları içerir. Taraflar arasındaki önceki tüm anlaşmaları geçersiz kılar. Bu sözleşmeye ekleme veya değiştirme yapmanın tek yolu, bunu tüm tarafların imzaladığı yazılı olarak bunu yapmaktır. Eğer taraflar bu sözleşmenin bir hükmünden vazgeçmek isterse, bu herhangi diğer hükümlerden vazgeçeceği anlamına gelmez. Bu, Debi Buck'ın Kutu Ötesi Fotoğrafçılığı ile bir portre oturumu için emir teşkil ediyor.

  Aşağıda imzası bulunanlar sözleşmeyi okudular ve anladılar ve şartlar ve koşulları kabul ettiler.

 • Müşteri İmzası(Fare ile " imzala ")

 • Clear
 • Fotoğrafçının İmzası:

 • Clear
 •  
 • Should be Empty: