Hizmet Koşulları

Lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyun ve tüm koşulları anladığınızdan emin olun.

İşbu Hizmet Koşulları (“Koşullar”) https://www.jotform.com (“Site”) adresinde bulunan Jotform, Inc. (“Şirket”, Jotform) web sitesini ve Site üzerinden sunulan hizmetleri (toplu olarak “Jotform Hizmetleri”) kullanımınızı kapsamaktadır. Lütfen bu sözleşmede belirtilen koşulları dikkatle okuyun. Jotform Hizmetlerini kullanarak işbu Koşulları okuyup anladığınızı ve bu Koşullara tabi olduğunuzu kabul etmiş sayılırsınız. Bu Koşulları kabul etmediğiniz takdirde Jotform Hizmetlerini kullanmanıza izin verilmez.

Tahkim Anlaşması. İşbu anlaşma gereği, herhangi bir anlaşmazlık durumunda anlaşmazlıklar öncelikle bireysel düzeyde çözülmeye çalışılır ve anlaşmazlık durumunda başvurabileceğiniz çözüm yolları sınırlandırılır.

Sorumluluklarınız. Jotform Hizmetlerini herhangi bir yerel, ulusal ya da uluslararası kanun veya yönetmeliği ihlal edecek şekilde kullanmayacağınızı kabul etmiş olursunuz.

Formlar ve Form Yanıtları. Jotform gönderdiğiniz ya da Jotform Hizmetleri üzerinden veya kapsamında erişilir kıldığınız hiçbir bilgi, veri, metin, yazılım, müzik, ses, fotoğraf, grafik, video, mesaj, etiket ya da diğer materyaller (“Formlar ve Form Yanıtları”) üzerinde mülkiyet iddia etmez. Formlarınızın ve formlarına gelen yanıtların tüm hakları size aittir. Bir Formu, Form Yanıtları sayfasını ya da Raporu “herkese” açık hale getirdiğinizde Jotform’a formlarınızı ve form yanıtlarınızı (kısmen veya tümüyle) kullanma, dağıtma, yeniden üretme, değiştirme, uyarlama, çevirme, alenen sergileme ve alenen gösterme yetkisi vermiş olursunuz. Bu yetki dünya çapında geçerli ve tamamen alt lisanslanabilir bir yetkidir ve şu an bilinen ya da gelecekte geliştirilecek olan herhangi bir biçim ve ortamda kullanılabilir. Form Yanıtları ve Raporlar yalnızca izniniz dahilinde herkese açık hale getirilebilir. Jotform, Inc. formlarınızı ya da form yanıtlarınızı bir ön inceleme sürecine tabi tutmaz; tüm Formlarınızın ve Form Yanıtlarınızın tek sorumlusu olduğunuzu kabul etmiş sayılırsınız.

Otomatik Yenilenme. Ücretli hesaplar aboneliktir. Faturalarınız bir sonraki ödeme dönemi için önceden hesabınıza yansıtılır ve faturalandırma süreci periyodik olarak tekrarlanır. Faturalandırma sayfasına gidip aboneliğinizi başlangıç planına düşürerek Jotform aboneliğinizi iptal etmediğiniz sürece aboneliğiniz her faturalandırma dönemi sonunda otomatik olarak yenilenecektir. Ayrıca aboneliğinizi iptal etmek için support@jotform.com e-posta adresi üzerinden Jotform Destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Abonelik planınızı değiştirdiğinizde hesabınız ilgili faturalandırma dönemi sonuna kadar mevcut planınızda kalacaktır.

Kredi Kartı Detayları. Jotform, Inc. aboneliğiniz için ödeme yöntemi olarak kredi kartını seçtiyseniz sunmuş olduğunuz kredi kartı bilgilerinin doğru olduğunu ve ilgili kredi kartı bilgilerinde herhangi bir değişiklik olması halinde tarafımızı derhal bilgilendireceğinizi taahhüt etmiş sayılırsınız. Ödemenin herhangi bir sebeple kredi kartı yoluyla gerçekleştirilememesi durumunda Jotform, aboneliğinizi geçici olarak durdurabilir ya da iptal edebilir.

Daha Düşük Plana Geçiş Yapma. Jotform, Inc. hesabınızda daha düşük bir plana geçiş yapmanız hesabınız için tanımlanan bazı özellik veya kapasiteleri kaybetmenize neden olabilir. Geçerli yasaların izin verdiği ölçüde Jotform, Inc. bu gibi durumlarda herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Aboneliğinizi daha düşük bir plana geçirmeniz ya da iptal etmeniz durumunda formlarınızı ya da verilerinizi kaybetmezsiniz.

30 Gün İçinde İade Garantisi. Ödemesini yaptığınız 30 gün içinde herhangi bir sebeple aboneliğinizi iptal etmek isterseniz paranızın tamamı iade edilir. İade talebinde bulunmak için lütfen support@jotform.com e-posta adresi üzerinden Jotform Destek ekibiyle iletişime geçin.

Spam. Oluşturulan bir form veya Jotform’un istenmeyen bir e-posta içerisinde kullanıldığının anlaşılması halinde Jotform, Inc. Jotform Hizmetlerini almanıza derhal son verebilir.

Dolandırıcılık. Jotform Hizmetlerini ya da Jotform Hizmetlerini kullanarak oluşturduğunuz formları, reklam sitelerinde para kazanma programı olarak paylaşmak gibi yasadışı yollarla diğer insanları kandırmak ya da diğer insanlardan yasalara aykırı şekilde ödeme almak gibi dolandırıcılık eylemlerinde bulunmak amacıyla kullanmayacağınızı kabul etmiş sayılırsınız. Bu gibi eylemlerde bulunduğu bildirilen veya tespit edilen hesaplar derhal iptal edilecektir.

Kimlik Avı. Jotform Hizmetleri kullanılarak oluşturulan bir formun diğer insanları aldatacak şekilde kredi kartı bilgileri, sosyal güvenlik numaraları, kullanıcı hesap bilgileri ya da diğer hassas kişisel bilgileri elde etmek için kullanıldığı tespit edilirse Jotform, Inc., Jotform Hizmetlerinden yararlanmanıza derhal son verebilir. Tüm bu eylemler kimlik avı olarak değerlendirilir ve bu kuralı ihlal eden Jotform hesabı ve formlar derhal iptal edilir.

Hassas Bilgilerin Toplanması. Jotform Hizmetlerini kredi kartı bilgileri ve hesap giriş bilgileri de dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla belirli hassas bilgileri toplamak için kullanamazsınız. Sosyal güvenlik numaraları ya da sürücü belgesi numaraları gibi bazı hassas bilgileri Jotform Hizmetlerini kullanarak toplayabilirsiniz ancak bunun için Jotform’un sunduğu SSL ve Şifreli Formlar özellikleri gibi güvenlik uygulamalarını kullanmanız gerekmektedir. Hassas bilgilerle ilgili olarak yürürlükte olan verilerin korunması ve gizlilik ile ilgili tüm yasa ve yönetmeliklere uyma konusunda tüm sorumluluk size aittir.

Avrupa’da Veri Toplama. Avrupa’da kişisel bilgi toplamak amacıyla Jotform Hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız Jotform’un sunduğu AB Güvenli Formlar özelliğini kullanmanız gerekmektedir.

Telif Hakkı İhlali. Jotform, Inc. kişilerin sahip olduğu fikri mülkiyet haklarına saygı duymaktadır. Bu doğrultuda Jotform, Inc., telif hakkı kanununu ihlal eden Form Yanıtlarını erişime kapatma, Jotform Hizmetlerini telif hakkı kanununu ihlal edecek şekilde kullanan kişilerin Jotform Hizmetlerine erişimini durdurma ve/veya Jotform Hizmetlerini telif hakkı kanununa aykırı şekilde kullanan kullanıcı hesaplarını uygun koşullar altında iptal etme politikası uygulamaktadır.

Ticari Markalar. Jotform, Jotform, Inc. adına kayıtlı bir ticari markadır. Jotform logosu, Jotform, Inc.’e ait bir ticari markadır. Bu ticari markaları kullanma yetkiniz bulunmamaktadır. Tüm bu ticari markalarla ilgili mülkiyet ve itibar hakları Jotform’a aittir.

Ödemeler. Jotform, bir üçüncü taraf ödeme işleme sistemi olan WePay, Inc. (“WePay”) üzerinden ödeme imkânı sunmaktadır. WePay’in sunduğu ödeme işleme hizmetlerini kullanabilmeniz için WePay’de tüccar olarak hesap açmanız gerekmektedir. Bu süreç WePay Hizmet Şartlarında açıklanmıştır. WePay Hizmet Şartlarına şu adresten ulaşabilirsiniz: https://go.wepay.com/terms-of-service-us. WePay Gizlilik Politikasına şu adresten ulaşabilirsiniz: https://go.wepay.com/privacy-policy-us. Jotform’un sunduğu bu anlaşmayı kabul ederek bulunduğunuz ülkede geçerli olan WePay Hizmet Şartlarını ve Gizlilik Politikasını okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız. WePay Hizmet Şartları ya da Gizlilik Politikası konusunda sorularınız varsa www.wepay.com adresinde bulunan WePay web sitesine göz atabilir veya https://support.wepay.com/hc/en-us adresine giderek WePay ile iletişime geçebilirsiniz.

Son Verme. Jotform, Inc., kendi mutlak takdirine bağlı olarak, işbu Koşulları ihlal ettiğinizi tespit ederse herhangi bir bildirimde bulunmaksızın Jotform Hizmetleri üyeliğinize son verebilir ya da Jotform Hizmetlerinin bir kısmına veya tamamına erişiminizi durdurabilir. Buna ek olarak Jotform, Inc. form yanıtlarınızı kaldırma ya da Jotform Hizmetlerine erişiminizi durdurma veya sonlandırma konularında size ya da herhangi bir üçüncü tarafa karşı sorumluluk kabul etmemektedir. Jotform Hizmetlerine katılımınıza ve erişiminize dilediğiniz zaman son verebilirsiniz.

Koşullarda Değişiklik. Jotform, Inc. kendi mutlak takdirine bağlı olarak işbu Koşulları zaman zaman değişebilir. Bu gibi değişiklikler yapıldığında Jotform, Inc. ilgili değişiklikleri Sitede duyuracaktır. İlgili değişiklikleri reddetmeniz durumunda başvurabileceğiniz tek çözüm Jotform Hizmetlerini kullanmayı bırakmak olacaktır. Değişikliklerin duyurulmasını takiben Jotform Hizmetlerini kullanmaya devam etmeniz, ilgili değişiklikleri ve yapılan değişikliklerle birlikte gelen hüküm ve koşullara tabi olmayı kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

Jotform Hizmetlerinde Değişiklik. Jotform, Inc. size bildirimde bulunarak veya bulunmadan Jotform Hizmetlerinde değişiklik yapma veya Jotform Hizmetlerine son verme hakkını saklı tutar. Jotform, Inc., Jotform Hizmetlerini değiştirme veya Jotform Hizmetlerine son verme hakkını kullandığında size ya da herhangi bir üçüncü tarafa karşı sorumlu tutulamayacaktır.

E-posta İletişimleri. Jotform, Inc.’e e-posta adresinizi vererek Jotform, Inc.’ten yönetim, bildirim, bülten, satış ve pazarlama konularında e-posta almayı kabul etmiş sayılırsınız. Bu e-postaların sonunda bulunan “abonelikten çık” bağlantısına tıklayarak bu gibi e-postaların gönderilmesine son verebilirsiniz.

Bağlantılar. Jotform, Inc.’in başka bir web sitesi ya da internet kaynağına bağlantı sunması, yalnızca size kolaylık sağlamak içindir ve Jotform, Inc.’in ilgili web sitesi ya da kaynağı veya bunların içeriklerini onayladığı anlamına gelmez. Jotform, Inc. diğer web sitelerinde ya da internet kaynaklarında bulunan bilgi, yazılım ya da materyaller konusunda hiçbir yükümlülük veya sorumluluk kabul etmemektedir.

Jotform Hizmetlerinin Yeniden Satılamaması. Jotform, Inc.’in tüm haklarını saklı tuttuğunuzu kabul ettiği Form Yanıtlarınız hariç olmak üzere Jotform Hizmetlerinin herhangi bir kısmını, Jotform Hizmetlerini kullanım hakkını veya Jotform Hizmetlerine erişim hakkını yeniden üretmek, çoğaltmak, kopyalamak, satmak, yeniden satışını yapmak ya da ticari amaçlar doğrultusunda kullanmak gibi eylemlerde bulunmayacağınızı kabul etmiş sayılırsınız.

E-postaların Ulaşması. Jotform üzerinden oluşturduğunuz bir form doldurulup gönderildiğinde sonuçlar varsayılan olarak hesabınıza e-posta bildirimi biçiminde iletilir.
Jotform, Inc. e-postaların hesabınıza başarılı bir şekilde ulaşması için gayret göstermektedir. Jotform, Inc. e-posta bildirimlerinizin size başarılı bir şekilde ulaşacağını garanti etmez. Formlarınıza gelen yanıtlarla ilgili hiçbir bildirimi kaçırmamanız için iPhone, Apple Watch veya Android için Jotform mobil uygulamalarını kurmanızı ve Jotform web sitesini günlük olarak takip etmenizi öneriyoruz.

Form Erişilebilirliği. Jotform, Inc., Jotform Hizmetleri kullanılarak oluşturulan formların her zaman erişilebilir olacağını ya da bu formlar konusunda herhangi bir hatayla karşılaşılmayacağını taahhüt etmemektedir. Bir formda hata meydana gelmesi ya da forma erişilememesi durumunda ortaya çıkan zararlar konusunda tüm sorumluluk size aittir.

Garanti Reddi Beyanı. Jotform Hizmetlerini kullanmanız yalnızca kendi takdirinize bağlıdır. Jotform Hizmetleri “olduğu gibi” ve “mevcut olduğu sürece” esasına dayalı olarak sunulur. Jotform, Inc. Jotform Hizmetlerine ilişkin olarak açıkça belirtilen ya da ima edilen tüm garanti beyanlarını (pazarlanabilirlik, belirli bir kullanım veya amaca uygunluk ve ihlal etmeme konuları dahil, ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla) açıkça reddeder. Jotform, Inc., Jotform Hizmetlerinin gereksinimlerinizi karşılayacağını ya da kesintisiz, zamanında, güvenli veya hatasız olacağını garanti etmez. Jotform’u kullanırken indirdiğiniz ya da başka bir şekilde elde ettiğiniz tüm materyal ve/veya bilgileri kendi takdirinize bağlı olarak elde ettiğinizi ve işbu konularla ilgili olarak ortaya çıkabilecek her türlü zarardan sorumlu olduğunuzu kabul etmiş sayılırsınız. Jotform, Inc. tarafından ya da Jotform Hizmetleri üzerinden size sunulan yazılı ya da sözlü hiçbir tavsiye veya bilgi, ilgili konuda açıkça sunulmuş bir garanti olarak değerlendirilemez.

Sorumluluğun Sınırlandırılması. Jotform, Inc. ya da görevli, çalışan, yönetici, ortak, ana şirket, iştirak, bağlı şirket, temsilci ya da lisans veren kuruluşları, geçerli yasaların izin verdiği ölçüde, Jotform Hizmetlerini kullanımınız sonucunda meydana gelen doğrudan, dolaylı, tesadüfi, özel, bağlı ya da cezai zararlar (gelir, kar, itibar, kullanım, veri kaybından kaynaklanan zararlar veya diğer manevi kayıplar dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) konusunda (işbu zararlar konusunda ilgili kişiler uyarılmış, bilgilendirilmiş ya da bu gibi zararların meydana gelme olasılığı konusunda ikaz edilmiş olsalar dahi) hiçbir yükümlülük kuramına (kanuni, haksız, hukuki ya da başka bir şekilde olup olmamasına bakılmaksızın) bağlı olarak sorumlu tutulamaz.

İstisna ve Sınırlamalar. Bazı yargı makamları tarafından, belirli garantilerin hariç tutulmasına ya da tesadüfi veya bağlı zararlardan doğan yükümlülüklerin sınırlandırılması ya da hariç tutulmasına izin verilmez. Buna göre işbu Koşullar kapsamında belirtilen bazı sınırlama ve sorumluluk reddi beyanları sizin için geçerli olmayabilir. Jotform, Inc.’in geçerli yasalar uyarınca zımni garantileri reddedememesi ya da yükümlülüklerini sınırlandıramaması durumunda ilgili garantinin kapsamını ve süresi ile Jotform, Inc.’in yükümlülüklerinin kapsamı ilgili kanun uyarınca izin verilen minimum düzeyde olacaktır.

Tazminat. Jotform, Inc. ve ana şirketleri, bağlı şirketleri, iştirakleri, görevlileri, çalışanları, danışmanları ve temsilcilerini işbu kişilerin uğrayacağı (a) siz (ya da hesabınızı kullanan diğer kişiler) tarafından Jotform Hizmetleri üzerinden gönderilen, paylaşılan ya da iletilen herhangi bir bilgiden, (b) Jotform Hizmetlerini kullanmanız (ya da sizin hesabınız üzerinden başka kişilerin Jotform Hizmetlerini kullanması) durumundan, (c) kendiniz (ya da hesabınızı kullanan başka bir kişi) tarafından işbu Koşulların ihlal edilmesinden ve (d) kendiniz (ya da hesabınızı kullanan başka bir kişi) tarafından diğer özel veya tüzel kişilerin haklarının ihlal edilmesinden kaynaklanan her türlü iddia, yükümlülük, zarar, kayıp, maliyet, masraf ve ücretler (avukatlık giderleri de dahil olmak üzere) konusunda tazmin etmeyi, bunlara karşı savunmayı ve bunlardan beri kılmayı kabul etmiş sayılırsınız.

Diğer hükümler. İşbu Koşullar burada bahsi geçen konular kapsamında siz ve Jotform arasındaki anlaşmanın tamamını oluşturur ve nihai beyan olarak kabul edilir. İşbu Koşullar burada bahsi geçen konularda siz ve Jotform arasında daha önceden mevcut bulunan diğer anlaşma ya da görüşmeleri hükümsüz kılmaktadır. İşbu Koşullar ve Jotform, Inc. ile aranızdaki ilişki, yaşadığınız yer fark etmeksizin Kaliforniya sakinleri tarafından Kaliforniya’da tanzim edilen, akdedilen ve hayata geçirilen anlaşmalar konusunda geçerli olduğu haliyle Kaliforniya Devleti kanunlarına tabidir. İşbu Koşullarla ya da Jotform Hizmetlerini kullanımınızla ilişkili olarak veya bunlar sonucunda ortaya çıkan tüm hukuki davalar Kaliforniya’da bulunan Federal mahkemelerde ya da Devlet mahkemelerinde görülecektir. İşbu Koşulları kabul ederek bu gibi durumlarda bahsi geçen mahkemelerin münhasır yargı yetkisine tabi olmayı geri dönülemez şekilde kabul etmiş olursunuz. Jotform, Inc.’in işbu Koşullar kapsamında sunulan herhangi bir hak ya da hükmü uygulamaması, ilgili hak ya da hükümden feragat ettiği anlamına gelmeyecektir. Burada sunulan hükümlerden herhangi biri yargı yetkisine sahip bir mahkemece geçersiz sayılmış olsa bile ilgili mahkemenin sizin ve Jotform, Inc.’in ilgili hükümde belirtildiği şekilde amaçlarını korumaya çalışacağını ve işbu Koşulların diğer hükümlerinin tam anlamıyla yürürlükte kalmaya devam edeceğini kabul etmiş sayılırsınız. Aksini iddia eden kanun ya da yönetmeliklere bakılmaksızın, Jotform Hizmetlerini kullanımınızla ya da işbu Koşullarla ilgili olarak veya bunların sonucunda ortaya çıkan dava hakkı ya da iddiaların, ilgili iddia veya hakkın ortaya çıkışını takip eden bir (1) yıl içerisinde mahkemeye taşınması gerekmektedir; aksi takdirde ilgili iddia veya dava hakkı reddedilmiş sayılır. Burada sunulan başlıklar yalnızca kolaylık sağlamak için eklenmiştir ve ilgili başlıkların herhangi bir yasal ya da akdi etkisi yoktur. Tüm hükümler ile işbu Koşullar kapsamında açıkça belirtilen yükümlülükler konusundaki sınırlamalar, Jotform Hizmetlerini kullanmayı bıraksanız bile tam anlamıyla yürürlükte kalmaya devam edecektir.

Gizlilik Politikası. Jotform Hizmetlerinden yararlanarak işbu Koşulları ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.