Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Açık Rıza Beyanı

Bir çevrimiçi form yaratma ve veri toplama servisi olan Jotform’un sunduğu hizmetlerden kalıcı olarak faydalanabilmeniz için üye olma şartını aramaktayız. Üye olmadan kullanılan hizmetlerde, içerisinde herhangi bir kişisel veri bulunmayan geçici misafir hesapları yaratılmakta ve bu misafir hesapları periyodik olarak sistemden silinmektedir. Öte yandan, sunduğumuz hizmetlerin devamlılığını sağlayabilmek için üye olan kullanıcılarımızın bazı kişisel verilerini aşağıda detaylandırıldığı şekilde kaydetmemiz, belirtilen amaçlarla işlememiz ve anlaşmalı profesyonel iş ortakları ile paylaşmamız gerekmektedir. Jotform üzerinde yapılan işlemlerin ve elde edilen faydanın devamlılığı için kullanıcılarımızdan talep ettiğimiz kişisel verilerin bazıları Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nda yer alan ve rızaya tabi olmayan veri işleme şartlarının kapsamında değildir ve ancak kullanıcıların konu özelinde beyan edeceği açık rızaya tabidir.

Kullanıcıların kişisel verileri, sunulan hizmete yönelik bilgilendirme yapılması, ürün ve hizmetlere yönelik tanıtım yapılması, kampanyaların duyurulması, sunulan hizmette yaşanabilecek sorunlara yönelik bilgilendirme yapılması, kullanıcıların sunulan hizmetten elde edecekleri faydayı artırmak amacı ile kullanıcı davranışlarının modellenmesi, doğrudan ve doğrudan olmayan pazarlama, kişiye özel pazarlama ve yeniden pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi, kişiye özel segmentasyon, hedefleme, analiz ve şirket içi raporlama faaliyetlerinin yürütülmesi, pazar araştırmaları, müşteri memnuniyeti aktivitelerinin planlanması ve yürütülmesi, sunulan hizmete yönelik bağlılığı artıracak süreçlerin planlanması ve yürütülmesi ve tüm bu amaçlar kapsamında kullanıcılar ile iletişimde, KVKK’nın 5. maddesindeki “açık rıza” hukuki sebebine bağlı olarak işlenebilecek ve yurtiçi ve yurtdışındaki üçüncü kişilerle paylaşılabilecektir.

Kullanıcılar Jotform’a üye olarak bu kişisel veri rıza metninde açıkça belirtilen tüm kişisel verilerin belirtilen işleme amaçları ile sınırlı olmak üzere işlenmesine hiçbir baskı altında kalmadan ve açık biçimde muvafakat ettiklerini kabul etmiş olacaktır.