What is JotForm?
JotForm is a free online form builder which helps you create online forms without writing a single line of code. No sign-up required.

At JotForm, we want to make sure that you’re getting the online form builder help that you need. Our friendly customer support team is available 24/7.

We believe that if one user has a question, there could be more users who may have the same question. This is why many of our support forum threads are public and available to be searched and viewed. If you’d like help immediately, feel free to search for a similar question, or submit your question or concern.


 • Profile Image

  Nasıl benim e-postalar gönderilir adresini değiştirebilir miyim?

  Asked by İbrahim  on January 05, 2015 at 06:21 AM

  Merhaba ben formu oluşturuyorum ama form doldurulduğunda bilgilerin gidecek e-postasını ayarlayamıyorum.

 • Profile Image

  Answered by KadeJM on January 05, 2015 at 10:45 AM

  Bu sizin gönderimler gönderilen hangi e-posta adresini değiştirmek istediğiniz gibi geliyor bana. Bunu yapmak için e-posta bildirimleri alıcı adresi güncellemeniz gerekir. Varsayılan olarak hesap e-posta adresi ile doldurulur ve Test E-posta düğmesini kullanarak eğer o zaman jotform doldurmak ve kendinize göndermek gerekir sadece daha doğru değişiklikleri test etmek o kadar göndermek olacağını unutmayın edilir.

  Setting-Up-Email-Notifications