What is JotForm?
JotForm is a free online form builder which helps you create online forms without writing a single line of code. No sign-up required.

At JotForm, we want to make sure that you’re getting the online form builder help that you need. Our friendly customer support team is available 24/7.

We believe that if one user has a question, there could be more users who may have the same question. This is why many of our support forum threads are public and available to be searched and viewed. If you’d like help immediately, feel free to search for a similar question, or submit your question or concern.


 • Profile Image

  Email Alerts Notification

  Asked by viperay on October 31, 2011 at 07:45 PM

  Hello
  I am studying forms at this time and was curouis on where to put the html table for the email alerts notification.
  So when the form is sent,I have a html form that holds the information. I am having problems with this. Im not sure if it go's into the processing PHP script or not. Can someone PLEASE help with this?
  Thanks:  Viper

  Screenshot
 • Profile Image
  JotForm Support

  Answered by Mike_T on October 31, 2011 at 07:58 PM

  Thank you for contacting us.

  I would like to inform you that you can edit the content of email notifications from Email Alerts.

  Please feel free to contact us if you have any other questions.

 • Profile Image

  Answered by ersev34 on November 01, 2011 at 09:15 AM

  mrba ben bi üyelik sistemi siteme kurmak istiyorum ama bu konuda hic bi sey anlamadim :( nasil kurabiilriz

   

  sitemde smtp sorunu oldugundan dolayi server değisince hatalar olusdu simdi üye olunca üyeme mail gitmiyor bu konuda bana toyfox@mynet.com  mail atabilirmisiniz? bilgilendirmek icin acil lütfen

 • Profile Image

  Answered by AtacanC on November 01, 2011 at 09:30 AM

  Merhaba ersev34,

  Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederim. Rica etsem, sorunuzu farklı bir konu başlığı olarak, tekrar bağımsız bir şekilde sorabilirmisiniz ? Sorunuz bu konu ile bağlantısız ve bu başlığa gelecek her yanıt diğer kullanıcılara iletilecektir. Support ekibinde olan çoğu arkadaşımız Türkçe bilmiyor. Daha kapsamlı bir cevap almak için sorunuzu ingilizce olarak iletmeniz daha cazip olacaktır. Google translate'i kullanaarak sorunuzu doğrudan ingilizceye çevirebilirsiniz. Tabi ki bende elimden geldiğince size yardımcı olmaya çalışacağım.

  Anlayışınız için teşekkür eder, iyi günler dilerim.