What is JotForm?
JotForm is a free online form builder which helps you create online forms without writing a single line of code. No sign-up required.

At JotForm, we want to make sure that you’re getting the online form builder help that you need. Our friendly customer support team is available 24/7.

We believe that if one user has a question, there could be more users who may have the same question. This is why many of our support forum threads are public and available to be searched and viewed. If you’d like help immediately, feel free to search for a similar question, or submit your question or concern.


 • Profile Image

  JotForm'un Ziyaretçi Defteri Formu var mı?

  Asked by vehbibolat on November 11, 2011 at 09:13 AM

  Merhaba,

  www. sihirlidegnek.com sitesini ziyaret ederseniz guestbook (ziyaretçi defteri) formunun Windows-1254 Charset desteklemediğini görürsünüz.

  Bu formu aşağıdaki siteden aldım, o da UTF-8 destekliyor. Dolayısıyla ö,ç,ş gibi karakterler gözükmüyor. Sizin böyle türkçe karakter destekleyen bir ziyaretçi defteri formunuz var mı acaba?

  Çalışmalarınız takdire değer. Başarılarınızın devamını diliyorum. Çok teşekkürler...

  http://www.htmlcommentbox.com/help.html#common_problems

  Dr. Vehbi BÖLAT

  Page URL:
  http://www.sihirlidegnek.com

 • Profile Image

  Answered by emrew86 on November 11, 2011 at 09:32 AM

  Merhaba vehbibolat, iltifatlarınız için teşekkür ederiz... Sistemimiz türkçe karakterleri deteklemektedir. Sizin için örnek bir form oluşturdum. İncelerseniz sevinirim. İyi çalışmalar...

  http://www.jotform.com/form/13142832745

 • Profile Image

  Answered by vehbibolat on November 11, 2011 at 09:40 AM

  Teşekkür ederim hızlı dönüşünüz için.

  Ancak benim aradığım form en son yazılanın en üste geleceği, öncekilerin altta kalacağı ve başkaları tarafından da görülebileceği türden bir form. Böylece sitemi ziyaret edenler örneğin bir ay içinde yapılmış tüm yorumları görebilecekler. Kaba ve küfür içeren mesajları silme gibi bir yetkimin de olması lazım.

  www.sihirlidegnek.com sitesindeki aslında bu istediğim türde bir form, ama maalesef türkçe karakter desteği yok. Sizde yoksa bile, benim kullanabileceğim bu türde bir form var mı? Ama keşke sizde olsa, tasarım ve sadelik bakımından güzel işler çıkarıyorsunuz.

  Tekrar teşekkürler.

  Dr. Vehbi BÖLAT

 • Profile Image

  Answered by emrew86 on November 11, 2011 at 09:57 AM

  Bahsettiğinizin ötesinde de çözümlerimiz mevcut. Aldığınız kayıtları birçok şekilde raporlayabilirsiniz ancak tam olarak sizin istediğiniz gibi bir css'e sahip olmayabilir. Sizin için örnek bir rapor sayfası hazırladım.

  http://www.jotform.com/grid/13145207703/

 • Profile Image

  Answered by vehbibolat on November 11, 2011 at 10:13 AM

  Bakın bu benim amacıma daha uygun oldu işte! Ziyaret edenin yazdığı yeni yorum en üste kalyor. Ama bu sayfada ben kaba içerikleri silebiliyorum değil mi?

  Sitenizde gönderdiğiniz şekilde, benim farklı tasarımlar ekleyebileceğim (örn. yazılan yoruma cevap yazabileceğim ''reply''özelliği gibi) guestbook, veya comment formu var mı?

  Yukarda bana gönderdiğiniz formu ben nerede oluşturabileceğim, save edip html kodunu alabileceğim?

  Teşekkürler.

 • Profile Image

  Answered by emrew86 on November 11, 2011 at 10:19 AM

  MyForms'a girdikten sonra herhangi bir formun üzerine bir kez tıklayıp yukarıda bulunan "Reports" tuşuna basıp oluşturabilirsiniz. Aldığınız mesajları da istediğiniz gibi silebilirsiniz.

 • Profile Image

  Answered by vehbibolat on November 11, 2011 at 11:06 AM

  Sanırım ben yetersizim.

  Önce yeni bir form oluşturdum. Formlarım altında (bana başlık ver) adlı yeni form gözüktü. Fakat oluşturduğum bu form üzerinden, hiç bir işlemle Ziyaret Defteri adındaki bir seçeneğe ulaşamıyorum. Resimdeki Ziyaretçi Defteri yazısını siz mi yazdınız? Yoksa default olarak böyle bir form var mı?

  Raporlar altında RSS Bildirimi, Excel, Tablo vs. gibi 5-6 düzenleme var, ama ziyaretçi defterine en yakın hangi şablonu kullanmam gerektiğini açıkça bilmiyorum.

  Boş bir form oluşturduktan sonra ziyaretçi defterini nasıl oluşturacağımı rica etsem adım adım yazarmısınız? Bir kere başladım mı, isteğime uygun hale getirebilirim. Excel'i mi RSS'yi mi seçmeliyim şablon olarak Ziyaretçi Defteri formunu oluşturmak için?

  Kusura bakmayın ama bu konulardaki bilgim çok sınırlı.

  Teşekkürler.

 • Profile Image

  Answered by emrew86 on November 11, 2011 at 11:17 AM

  www.jotform.com adresine girdiğiniz zaman karşınıza bir "Form Builder" çıkıyor. Sol tarafta bir formda olması gereken tüm özellikler mevcut. Sol tarafta bulunan araçlardan istediğinizi seçip formunuzu oluşturabilirsiniz. İster ziyaretçi defteri, ister anket, ister ödeme formu... İstediğiniz her türlü formu oluşturabilirsiniz. JotForm'u ancak kullanarak öğrenebilirsiniz.

 • Profile Image

  Answered by vehbibolat on November 11, 2011 at 11:35 AM

  Maalesef becemedim...

  Heading kısmında Ziyaretçi Defteri yazdım ve yeni form olarak kaydettim; Formlarım adı altında bu girdi zaten gözüküyor. Buraya kadar tamam. Bu forma başlık dışında hiçbirşey eklemedim. Zaten ziyaretçi defterinin farklı bir şablonu olduğu için böyle eklentiler yapmam gereksiz. Neyse, daha sonra Reports'u tıkladım. Ama oluşturduğum ziyaretçi defteri başlıklı formu bir kez tıkladıktan sonra Reports'u tıklamam bir şeyi değiştirmiyor. Reports altında hiç bir sekme açılmıyor!...

  Ben sanırım vazgeçiyorum... Ama dediğiniz gibi Reports sekmesi altında seçenekler çıkmıyor. Daha doğrusu Reports sekmesi tepki vermiyor. Çıksa, ziyaretçi defteri için (sanırım) ya Grid Report'u ya da RSS Report'u seçmem gerekecekti ziyaretçi defteri şablonu için (sizin bana linlini gönderdiğiniz).

 • Profile Image

  Answered by vehbibolat on November 11, 2011 at 11:37 AM

  Acaba tüm bunlar için ingilizce jotform'u mu kullanmalıydım?

 • Profile Image

  Answered by vehbibolat on November 11, 2011 at 11:53 AM

  http://www.jotform.com/answers/50934-I-have-clicked-my-form-and-then-Report-but-nothing-seems-to-pop-up-

  linkindeki sorunun aynısını yaşıyorum şu anda...

 • Profile Image

  Answered by AtacanC on November 11, 2011 at 03:54 PM

  Merhaba Vehbi Bey,

  Öncelikle, JotForm'u tercih ettiğiniz için teşekkür ederim. Rapor eklemek istediğiniz forma, rapor eklemek için sizin de bildiğiniz üzre öncelikle raporu seçmeniz, yani üzerine bir kez tıklamanız gerekli. Daha sonrasında Raporlar seçeneğine tıkladığınızda açılan menüden ''Yeni Rapor Ekle'' ya da ingilizce olarak kullanıyorsanız ''Add New Report'' seçeneğine tıkladığınızda açılan menüden istediğiniz doğrultusunda Grid ya da RSS Report'u seçmeniz gerekli. Eğer ki dediklerimin hiçbiri olmuyor ise, yani Raporlar Menüsü'ne tıkladığınızda hiçbir tepki vermiyorsa farklı bir internet tarayıcısı ile deneyiniz. Örneğin Google Chrome, Firefox, safari vs gibi.

 • Profile Image

  Answered by vehbibolat on November 11, 2011 at 04:30 PM

  Teşekkürler Atacan Bey. Yeni bir mesaj daha göndermiştim. Orada da belirttiğim gibi uygunsuzluk Firefox'dan kaynaklanıyormuş. IE reports'u açtı...

  Neyse, orada sizin başka bir mesaj için verdiğiniz örnek ziyaretçi defteri şablonu var. Onun için sanırım öncelikle alt alta iframe'de otomatik olarak yer alacak sütunları oluşturuyorum. Benim ziyaretçi defterimde ilk sütun mesaj yazanın adı; ikinci sütun mesaj tarihi ve saati; üçüncü sütun mesajın kendisi olacak. Yada isim, mesajın bırakıldığı tarih ve saat mesaj kutusunun üstünde de yer alabilir  ve hemen altındaki kutuda mesajın kendisi bulunabilir.

  Örneğin aşağıdaki tam benim amacıma uygun bir guestbook. Fakat sanırım bunu oluşturmam için herhalde genius olmam gerekir:)

  http://yalik.it/pp/index.php?x=guestbook

  Bu son verdiğim linkteki guestbook'u nasıl oluşturabileceğimi adım-adım anlatsanız muhteşem olurdu. Ama çok uzun olacaksa, önemli yerlerini anlatabilirsiniz.

  Tekrar teşekkürler.

  Dr. Vehbi BÖLAT

  Not: Alttakine benzer bi ziyaretçi defteri oluşturabilirsem www.vehbibolatdanismanlik.com adresimde kullanacağım.

   

  Edit: Olmuyor, olmuyor olmuyor, maalesef:

  Denedim ve aşağıdaki gibi istemediğim garip bir şey oluştu. Diğer mesajlara verilen yanıtları da okudum. Ama verilen yanıtlar çok kısıtlı guestbook oluşturamıyorum. Oluşturduğum ise aşağıdaki garip şey (kullandığım HTML kod bu):

  <script type="text/javascript" src="//form.jotform.com/jsform/13145219450"></script>

 • Profile Image

  Answered by kamilkaraman on May 11, 2012 at 01:29 PM

  jj