What is JotForm?
JotForm is a free online form builder which helps you create online forms without writing a single line of code. No sign-up required.

At JotForm, we want to make sure that you’re getting the online form builder help that you need. Our friendly customer support team is available 24/7.

We believe that if one user has a question, there could be more users who may have the same question. This is why many of our support forum threads are public and available to be searched and viewed. If you’d like help immediately, feel free to search for a similar question, or submit your question or concern.


 • Profile Image

  Neden hesabım askıya alınır?

  Asked by orman12345678 on September 23, 2015 at 10:42 AM

  askıya alınmış hesabım neden?

  Screenshot
 • Profile Image
  JotForm Support

  Answered by ashwin_d on September 23, 2015 at 01:09 PM

  Hesabınızı Kontrol üzerine ben bizim anti-phishing sistem tarafından askıya oluyor bulundu. Biz her türlü tarar ve faaliyetleri phishing için kullanılan olasılığı onları işaretlemek anti-phishing sistemi otomatik var.

  Formunuz daha yakından bakmak alarak üzerine, herhangi bir phishing faaliyetleri için kullanılıyor değil teyit edebilirsiniz. Şimdi hesabınızı aktive ettim. Hesabınızda oturum açın ve herhangi bir sorun varsa bize geri almak için deneyin.

  Ben İngilizce dilinde form oluşturmak ve daha sonra istenilen dile form çevirmek için bizim "Diller" özelliği yararlanmak için öneririz. Aşağıdaki rehber size yardımcı olacaktır:  http://www.jotform.com/help/298-How-to-make-your-forms-multilingual

  Teşekkür ederim!