What is JotForm?
JotForm is a free online form builder which helps you create online forms without writing a single line of code. No sign-up required.

At JotForm, we want to make sure that you’re getting the online form builder help that you need. Our friendly customer support team is available 24/7.

We believe that if one user has a question, there could be more users who may have the same question. This is why many of our support forum threads are public and available to be searched and viewed. If you’d like help immediately, feel free to search for a similar question, or submit your question or concern.


 • Profile Image

  Jotform Bakım ?

  Asked by aralfacebook on January 25, 2012 at 02:16 AM

  Merhaba,

  Jotform'da bakım v.b birşey varmı yoksa olacak mı çünkü sürekli aktif bir formumuz var ve takipçilerimiz sürekli bu formları kullanarak yarışmalarımıza katılıyorlar. Ara sıra formu görüntüleyemiyoruz ve jotform'ada giremiyoruz. Eğer önümüzdeki günlerde bir bakım gerçekleşecekse ve bu bakım sırasında formlarımıza ulaşamıyacak bir durumumuz varsa konu ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim çünkü bugün bir yarışmamız bitecek ve bir kaç gün sonra yeni bir yarışmamız başlayacak ona göre erteleme yapacağız.

  İyi çalışmalar,

 • Profile Image

  Answered by fxr on January 25, 2012 at 06:16 AM

  I believe you are looking to temporarily disable a form.

  Does this help?

 • Profile Image
  JotForm Founder

  Answered by aytekin on January 25, 2012 at 06:19 AM

  No, we do not have any scheduled maintanance. Our security proxy had a short downtime yesterday. That must be the reason. 

 • Profile Image

  Answered by aralfacebook on January 25, 2012 at 06:47 AM

  Thanks