What is JotForm?
JotForm is a free online form builder which helps you create online forms without writing a single line of code. No sign-up required.

At JotForm, we want to make sure that you’re getting the online form builder help that you need. Our friendly customer support team is available 24/7.

We believe that if one user has a question, there could be more users who may have the same question. This is why many of our support forum threads are public and available to be searched and viewed. If you’d like help immediately, feel free to search for a similar question, or submit your question or concern.


 • Profile Image

  hata alıyorum yardım

  Asked by ilhan sergen on February 03, 2012 at 12:16 PM

  Form over quota

   

  This form has exceeded its allocated quota.

   

   

  Hatası alıyorum online yönettiğim oyunda Nesne satıyorum Bunun için bu JotForm'a Başvurdum ama Olmadı yardım.

  Page URL:
  http://www.jotform.com/form/20320514130

 • Profile Image

  Answered by AtacanC on February 03, 2012 at 05:45 PM

  Merhaba İlhan Bey,

  Formunuz guest/misafir kullanıcılara verilen 20 gönderilik limiti aştığı için kullanımı sistem tarafından otomatik olarak durdurulmuştur. Misafir/guest kullanıcıların limiti aylık 20 normal gönderi ile sınırlandırılmıştır. Yapmanız gereken şey bir üst pakete ücretsiz olarak kayıt olmaktır. Bunun için misafir/guest hesap için kullandığınız aynı email adresini kullanarak ücretsiz bir hesap açmaktır. Fakat aynı email adresini kullanmanız çok önemli. Bu şekilde formlarınız yeni, ücretsiz hesabınıza otomaik olarak aktarılacaktır. Ücretsiz hesabınızı açtıktan sonra limitiniz 100 gönderiye çıkacaktır. Hesabınızı açtıktan sonra bize yine bu başlık aracılığı ile ulaşırsanız hesabınızı manuel olarakta aktif hale getirebiliriz.

  Saygılarımla.