What is JotForm?
JotForm is a free online form builder which helps you create online forms without writing a single line of code. No sign-up required.

At JotForm, we want to make sure that you’re getting the online form builder help that you need. Our friendly customer support team is available 24/7.

We believe that if one user has a question, there could be more users who may have the same question. This is why many of our support forum threads are public and available to be searched and viewed. If you’d like help immediately, feel free to search for a similar question, or submit your question or concern.


 • Profile Image

  Form is not being displayed in website.

  Asked by yunustoraman on May 29, 2016 at 08:28 PM

  Merhaba ben samsun ilinde fakat istanbulda elemanım var ona kargo listesi gönderiyorum buna uygun form var mı varsa lütfen yardımcı olunuz ayrıca sitenizi çok beğendim

  Page URL:
  https://sites.google.com/site/toramanmatbaa/kargo

  mc
 • Profile Image
  JotForm Support

  Answered by ashwin_d on May 29, 2016 at 09:51 PM

  , Yunustoraman Merhaba

  Ben gereksinimi doğru anlamış emin değilim. Ben senin web sayfasının URL'sini kontrol etti ve gömülü formu silinir bulundu. Yani web sitenizin görünmüyor nedeni budur.
  Ben şimdi formu restore ve şimdi web sitenize görünmektedir. Bu hiçbir form alanları ile boş bir form olduğu unutulmamalıdır ediniz. Ben devam edin ve formda bazı sorular eklemek lütfen size tavsiye ediyor.

  Sağol!