JotForm Logo
 • Welcome to JotForm!

  Customize forms, save time & effort and collect online payments easily.

  OR
  Welcome Back!

  Customize forms, save time & effort and collect online payments easily.

  OR

Human Resources (HR) Surveys

As an HR professional, employee well-being is your top priority — but collecting job satisfaction surveys can be time-consuming, not to mention a big pain for employees. Make your HR surveys more engaging with JotForm’s Human Resources Surveys. Online forms don’t need to be impersonal — our Form Builder lets you add your own questions, change the fonts and colors, and add your company logo. You’ll get solid employee feedback which can be used to improve company culture. The days of disorganized handwritten surveys are long gone — collect polished data online with JotForm’s Human Resources Surveys and easily view all employee feedback on any device.

360 Degree Review - The Well

Human Resources Forms

360 Degree Form we use for annual evaluations on effective leadership.

Job Satisfaction Survey

Employment Forms

Determine how satisfied your employees are ~ a key factor in employee retention.

MedeoLinx Performance Self-assessment Form

Business Forms

In this form you can do an evaluation and report to a manager or supervisor the person's performance level that is undergoing review.

Self Assessment Tool Form

Human Resources Surveys

There are many reasons why someone needs assessment. One is that it can help them make career decisions with a strong awareness of who they are and what they want. This self assessment tool template is designed for that purpose whereby the person involved in a company or organization will be asked to answer a series of questions and provide an information that focuses on their personal characteristics. In this self assessment templates, you can ask the assessment takers to rate their self on things that are also focused on self-decision making and select topics that describe them best. This personal assessment tools are created to help each individual taking the assessment to become a better version of their self, help them grow their skills, abilities, and put values on things around them.

Employee Satisfaction

Human Resources Surveys

Employee satisfaction is key to a harmonious workplace. Gauge satisfaction with this form.

Intern Self Evaluation Form

Evaluation Forms

Do you let your interns do self evaluation? Most likely, you have searched for an internship self evaluation sample. Here's an intern self evaluation form that you can share with your interns that they fill out and submit upon the completion of their internship. The form will ask the respondent to upload a spreadsheet of their logged hours, then a couple of self-assessment questions on how they think they performed throughout their stay. At the end of the form, a supervisor can sign it to finalize the evaluation process.

Self Assessment Form

Evaluation Forms

Want to evaluate up to this point in life? Sure! we can help you with our online form template, specially designed to help you get the facts and help you appreciate what you have accomplished in life!

SAC 4630

Human Resources Surveys

Formulário SAC Rotaract 4630

Müşteri Memnuniyeti

Human Resources Surveys

Bir İK uzmanı olarak, çalışanların refahı birinci önceliğinizdir - ancak iş memnuniyeti anketlerini toplamak çalışanlar için büyük bir acıdan bahsetmekten değil, zaman alıcı olabilir. İK anketlerinizi JotForm’un İnsan Kaynakları Anketleriyle daha ilgi çekici hale getirin. Çevrimiçi formların kişisel olmayan olmaları gerekmez - Form Builder, kendi sorularınızı eklemenizi, yazı tiplerini ve renkleri değiştirmenizi ve şirket logonuzu eklemenizi sağlar. Şirket kültürünü geliştirmek için kullanılabilecek sağlam çalışan geri bildirimleri alacaksınız. Organize olmayan el yazısı anketlerinin günleri geride kaldı - JotForm’un İnsan Kaynakları Araştırmaları’yla çevrimiçi olarak cilalı verileri toplayın ve tüm çalışanların geri bildirimlerini herhangi bir cihazda kolayca görüntüleyin.

Avaliação de Desempenho - 360° Gestor

Human Resources Surveys

Avaliação de Desempenho - 360° Gestor

Harcama Talep Formu

Human Resources Forms

Harcamaları takip etmek ister misiniz? Bu harcama talebi formu herhangi bir satın alma işleminde izin almak için kullanılacak. Bu form şablonu iletişim bilgilerini, istek tarihini, ilgili projeyi, abonelik, harcama türü ve amacını içerir.

İşyeri Anketi

Business Forms

Bu online anket ile işyeri bilgilerini toplayın.

Aday - İş Başvuru Formu

Human Resources Surveys

Binlerce iş başvurusu arasından doğru adayı bulmak pek kolay olmayabilir. İş Başvuru Formu Şablonlarımız şirketinizin işe alım süreçlerini organize etmenizi ve aradığınız adayı bulmanızı kolaylaştırır. JotForm ile iş başvurularını online olarak toplayın ve başvuru sahibinin deneyimlerini, iletişim bilgilerini, referans mektubunu ve özgeçmiş bilgilerini dilediğiniz cihazdan görüntüleyin. Sürükle ve bırak özelliğiyle Form Oluşturma Aracımızda başvuru sorularını kolayca güncelleyebilir, şablon tasarımını kişiselleştirebilir ve logonuzu ekleyerek profesyonel bir görünüm yaratabilirsiniz. İş Başvuru Formu Şablonlarımızla işe alım süreçlerinizi yeniden düzenleyin ve aradığınız çalışana daha kolay ulaşın.

Çok Sayfalı Çalışan Değerlendirme Formu

Human Resources Surveys

Bu ücretsiz çalışan değerlendirme formu ile çalışan performansını çevrim içi olarak inceleyin. Bu çalışan değerlendirme formu şablonunu, ayrıntılı sorular, derecelendirme ölçekleri ve yorumlar için metin kutuları ekleyerek özelleştirin. Çevrim içi çalışan değerlendirme formunuzla, işinizi geliştirmeye başlamak için gereken geri bildirimi almayı hemen belirleyebilirsiniz.

Yeni İşe Alma

Human Resources Surveys

Yeni çalışanları işe alırken, işe başlamak bir şirketin yapması gereken ilk şeylerden biridir. İşte yeni işe alımlarınızın ne kullanmayı tercih ettiği hakkında bilgi toplamak için kullanabileceğiniz bir işe alım formu. Bu işe alım formu çalışanınızın donanım tercihleri hakkında bilgi toplar. Bu onboarding form şablonunu bir kazan plakası olarak kullanın ve sorularınızı ofisinizde mevcut olan donanıma göre özelleştirin.

Özgeçmiş Toplama Formu

Human Resources Forms

Firmanızın insan kaynakları departmanı için çalışan başvuru havuzu oluşturma formu.

Madde Bağımlılığı Danışmanlık Hizmeti

Education Forms

Eğer bir öğretmen iseniz ve okul veya okul danışmanı tarafından sunulan danışmanlık programına öğrencilerin başvurması için bir online araca ihtiyacınız varsa, bu danışmanlık başvuru formunu kullanın.