JotForm Logo
 • Welcome to JotForm!

  Customize forms, save time & effort and collect online payments easily.

  OR
  Welcome Back!

  Customize forms, save time & effort and collect online payments easily.

  OR

Employee Evaluation Forms

Don’t waste time with messy paperwork — collect powerful employee evaluations with JotForm. Simply choose an Employee Evaluation Form Template to start processing employee evaluations online and streamline your performance review process. Our drag-and-drop Form Builder lets you easily update evaluation questions and add your logo to match your business. Keep better track of employees’ progress with JotForm’s Employee Evaluation Forms, which let you view employee evaluations on any device. By better understanding your employees, you can boost productivity within your business.

Multi-Page Employee Evaluation Form

Employee Evaluation Forms

Review employee performance online with this free employee evaluation form. Customize this employee evaluation form template by adding detailed questions, rating scales, and text boxes for comments. With your online employee evaluation form, you can quickly identify get the feedback you need to start improving your business.

Employee Performance Review

Human Resources Forms

This is a template for a job performance review at work. The content and questions are borrowed from MIT's numerical scale performance review. http://hrweb.mit.edu/performance-development/forms/performance-review-forms

Employee Performance Evaluation

Business Forms

Evaluate all your employee's performance through the help of this form. This has all the field questions needed to evaluate an employee like how they performed in the function areas they are assigned, their skills and etc.

Performance Evaluation

Employee Evaluation Forms

Rate your employee's performance in areas like attitude, collaboration, and work quality.

Staff Evaluation Form

Church Forms

Staff Evaluation form for Netcast Church. To be used to evaluate and assess staff members within a ministry setting.

Sample Reviews

Employee Evaluation Forms

Employee Sample Review Form

Çalışan Performans Değerlendirmesi

Employee Evaluation Forms

Bu iş yerinde bir iş performansı incelemesi için bir şablon. İçerik ve sorular MIT'in sayısal ölçek performans incelemesinden ödünç alınmıştır. http://hrweb.mit.edu/performance-development/forms/performance-review-forms

Ayın Elemanını Seçme Formu

Entertainment Forms

Bu formu kullanarak ayın elemanını seçebilirsiniz.

STAJYER DEĞERLENDİRME FORMU

Employee Evaluation Forms

Bu kursiyer değerlendirme formu şablonu ile kişisel sağlık kursiyerlerinizi değerlendirebilir ve geri bildirim verebilirsiniz. Sadece stajyerin adını girin ve performansını birçok farklı kategoride derecelendirin. Bu stajyer değerlendirme formu şablonu sağlık bakımı ve doktor stajyerleri için hazırlanmış olsa da, işinize uygun hale getirmek için özelleştirebilirsiniz. Stajyer değerlendirme formu örneğimizle başlayın veya yepyeni bir form oluşturun.

Bj's Employee of the Month Voting Form for FEC

Business Forms

Bu, Bumper Jumpers Greensboro, NC'de kullandığımız biçimdir.

Ödül Aday Formu

Award Forms

Bölgesel Yemeğ için Ödül Adayları form şablonu